Bize Ulaşın: 0312 235 35 24

Türk-Amerikan Derneği, 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasındaki ikili anlaşma sonucunda kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütü.. Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerin bulunuyor. Türk-Amerikan Derneği uzun yıllardır Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere-Ankara adresinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Dernek, 64 yıl boyunca onbinlerce kişiye nitelikli İngilizce eğitimi verdi. Yakın zamanda ise çalışmalarını başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’ye yayma kararı aldı.

Türk Amerikan Derneği Ümitköy Şubesi’nin temelleri ise 2014 yılında atıldı. Amaç, Türk Amerikan Derneği ismini sadece Ümitköy’de değil, tüm Çayyolu’nda zirveye taşımak.

Ümitköy Şubesi, Türk Amerikan Derneği’nin diğer birimleriyle beraber önemli bir kurumu, efsane bir markayı da bölgeye getiriyor: National Geographic Learning.

İngiltere’nin prestijli kurumu Cengage Learning ile beraber çalışan National Geographic Learning, yüzyılı aşan bir tecrübeden gelen fotoğrafları, filmleri ve hikayeleri her yaştan İngilizce öğrencisiyle paylaşıyor. Türk Amerikan Derneği, tüm yaş gruplarında National Geographic Learning ders kitaplarını kullanıyor.

Türk Amerikan Derneği Ümitköy Yabancı Dil Kursu, National Geographic Learning desteğiyle sadece Çayyolu’nda değil tüm Ankara’da farklı bir soluk getirmeyi hedefliyor.