Bize Ulaşın: 0312 235 35 24

HAZIRLIK ATLAMA KURSLARI

Yeni açılan üniversitelerle birlikte bu sezon Ankara’da yaklaşık 27 bin öğrenci üniversiteli olacak. Bu sayının %90’ı hazırlık eğitimi alacak ve altyapısı iyi olan öğrencilerin bu bir yıllık eğitimi almadan doğrudan bölüme geçme şansları olacak.

HANGİ ÜNİVERSİTELERE HAZIRLIYORUZ?

Bilkent, ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde eğitime başlayacak öğrenciler, Türk Amerikan Derneği Ümitköy Yabancı Dil Kursu’nda hazırlık atlama sınavı için eğitim görebiliyor.

 PROGRAM AYRINTILARI

Türk Amerikan Derneği Ümitköy Yabancı Dil Kursu’ndaki Hazırlık Atlama Programı 100 saat sürüyor. Deneyimli öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen programda 45 saat dilbilgisi, 25 saat okuma, 15 saat yazma, 10 saat dinleme ve 4 saat konuşma üzerine ders yapılıyor. Üniversitelerin sınavları arasındaki farklılıklar temel alınarak zaman zaman programda değişklikler de yapılabiliyor.