Hakkımızda

Türk-Amerikan Derneği, 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasındaki ikili anlaşma sonucunda kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütü.

Dernek, 64 yıl boyunca Cinnah Caddesi’ndeki merkezinde onbinlerce kişiye nitelikli İngilizce eğitimi verdi. Yakın zamanda ise çalışmalarını başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’ye yayma kararı aldı.

Ümitköy Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu’nun temelleri ise 2014 yılında atıldı. Hedef Türk Amerikan Derneği ismini sadece Ümitköy’de değil, tüm Çayyolu’nda zirveye taşımaktı. Hedefe çok kısa sürede ulaşıldı.

Kurum, bugüne kadar yaklaşık 2500 kişiye eğitim verdi. Çocuklar, genç öğrenciler, ev hanımları İngilizce’yi Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu’nda öğrendi.

TOEFL ve diğer sınav grupları, Almanca, İspanyolca ve diğer yabancı diller için de tüm Çayyolu’nun tercihi yine Ümitköy Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu oldu.

Ümitköy Şubesi, Türk Amerikan Derneği’nin diğer birimleriyle beraber önemli bir kurumu, efsane bir markayı da bölgeye getirdi: National Geographic Learning.

İngiltere’nin prestijli kurumu Cengage Learning ile beraber çalışan National Geographic Learning, yüzyılı aşan bir tecrübeden gelen fotoğrafları, filmleri ve hikayeleri her yaştan İngilizce öğrencisiyle paylaşıyor. Türk Amerikan Derneği, tüm yaş gruplarında National Geographic Learning ders kitaplarını kullanıyor.

Ümitköy Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, öğrencilere yaklaşımı, kaliteli eğitim kadrosu, konforlu ortamıyla bölgenin en çok tercih edilen eğitim merkezi oldu.

İngilizce öğrenmek istiyorsanız, anlıyor ama konuşamıyorsanız, TOEFL’a hazırlanmak niyetindeyseniz ya da başka bir yabancı dile ilginiz varsa, sizi bekliyoruz.